جذاب و دوست داشتنی شو

درک کردن نکات و تکنیک ها در راستای مدیریت استرس می تواند شما را یک سر و گردن بالاتر از دیگران نشان بدهد.زیرا بسیاری از مردم در موضوع استرس و کنترل آن درجا می زنند. در این مقاله شما را با۱۰تکنیک جهت مدیریت استرس آشنا می کنیم. امیدوارم به این باور رسیده باشید که به کار گیری تکنیک ها در زندگی چقدر می توانند شما را به سم

مدیریت استرس با 3 تکنیک

درک کردن نکات و تکنیک ها در راستای مدیریت استرس می تواند شما را یک سر و گردن بالاتر از دیگران نشان بدهد.زیرا بسیاری از مردم در موضوع استرس و کنترل آن درجا می زنند.
در این مقاله شما را با۱۰تکنیک جهت مدیریت استرس آشنا می کنیم.
امیدوارم به این باور رسیده باشید که به کار گیری تکنیک ها در زندگی چقدر می توانند شما را به سمت رشد و پیشرفت هدایت کند.

 

 

۱.خرد کردن طرح های بزرگ به چند طرح کوچک

برای افزایش کارآیی حرفه ای ، لازم است که ابتدا طرح های بزرگ را به چند طرح کوچک تقسیم کنید و سپس از بین طرح های کوچک اولویت بندی کنید و سپس در ابتدا مواردی را که برایتان مهم تر است انجام دهید . در این صورت می توانید در مدیریت استرس موفق شوید.

۲.تعادل بین کار و لذت

زیاد کار کردن و یکنواخت بودن زندگی باعث می شود افراد به تدریج  به خستگی روانی دچار شوند و این خستگی روانی ، در افراد استرس ایجاد می کند.بنابراین سعی کنید برنامه ی زندگی خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید وقت تان را با فعالیت های لذت بخش پر کنید و از زندگی تان لذت ببرید و به این ترتیب از استرس خود بکاهید.

 

۳.توجه به نیاز های دیگران

انعطاف پذیری نسبت به دیگران و توجه به نیاز های آن ها به شما کمک می کند روابط سالم تری با دیگران برقرار کنید. زندگی اجتماعی ایجاب می کند که با دیگران همکاری و همراهی داشته باشید و مهم تر از همه این که ، به یاد داشته باشید که بخش قابل توجههی از فشار های روانی ، ناشی از روابط بین فردی است. در مدیریت استرس روابط بین فردی نقش بسزایی دارد.

+ نوشته شده در  يکشنبه 5 فروردين 1397ساعت 2:39  توسط مهران اصانلو 
برچسب‌ها :